Producenci

Pod względem smaku wina wytrawne należą do najpopularniejszych. Z mniejszą zawartością cukru, o nieco słabszej mocy, ale za to charakteryzujące się zdecydowanie bardziej wyrazistym smakiem cieszą podniebienia zarówno osób, które pragną nieco uatrakcyjnić posiłek, jak i koneserów, czerpiących przyjemność z samego kosztowania trunku. Wina wytrawne oferowane przez sklep online Butik Wina to wybór najlepszych wyrobów winiarni z całej Europy. Wybierając więc zarówno wina do 30 złotych, jak i droższe, masz pewność, że sięgasz po produkt najwyższej jakości.

MerSy 2019 wytrawne
Producent: Petreny Winery
Cena: 34,90 zł
szt.
zobacz więcej
PINOT NOIR ROSE 2019 WYTRAWNE
Producent: Sike Tamas
Cena: 34,90 zł
szt.
zobacz więcej
Deli Feny 2382 wytrawne
Producent: Szabo Pince
Cena: 38,90 zł
szt.
zobacz więcej
Pecsi Cirfandli 2019 wytrawne
Producent: Szabo Pince
Cena: 38,90 zł
szt.
zobacz więcej
CHARDONNAY 2017 WYTRAWNE
Producent: Sike Tamas
Cena: 44,90 zł
szt.
zobacz więcej

Wina wytrawne – znakomite na każdą okazję

W prezentowanej ofercie odkryjesz szeroki wybór najróżniejszych win białych, różowych i czerwonych. Smak, jakim cechują się wina wytrawne, wynika m.in. z odpowiednich proporcji ilości cukru do litrażu i tanin – roślinnych garbników, odpowiedzialnych za cierpkość. Na to, jakich wrażeń ostatecznie dostarcza wybrany trunek, wpływa także wiele innych czynników, w tym m.in. szczep winorośli, dojrzałość owoców, moment ich zbioru oraz region i nasłonecznienie obszaru danej winnicy. To sprawia, że np. hiszpańskie wina czerwone czy białe mogą skrajnie się różnić, jeśli pochodzą z innych obszarów Półwyspu Iberyjskiego.

Mimo swojej cierpkości, czy, jak niektórzy mówią, kwaśności, wina wytrawne mają wielu zwolenników ze względu na swój smak. Są nieco bardziej aksamitne i odrobinę gęstsze, dzięki czemu charakteryzują się unikalną, przyjemną fakturą. Dzięki temu wina wytrawne są idealnym dodatkiem do wielu dań. Czerwone znakomicie spisują się do obiadu z wołowiny lub wybranych partii mięsa wieprzowego. Wybrane białe wina wytrawne zaś perfekcyjnie komponują się np. z owocami morza.

Doskonałe wina wytrawne w atrakcyjnych cenach

Wśród naszych wytrawnych win, jakie proponuje nasz sklep online, odnajdziesz wina wytrawne pochodzące z różnych regionów Europy. Wśród nich nie zabrakło charakterystycznego i wysoko cenionego pochodzącego z Niemiec szczepu niemieckiego rieslinga, białego wina produkowanego w południowej i środkowej części Węgier, a nie tylko dolinie Renu. Swoiste odkrycie stanowi również różowe wino winiarni Petreny – MerSy. Winiarnia ta dostarcza trunki, które koneserzy, jak i profesjonalni sommelierzy docenili, przyznając różne nagrody. Mamy także propozycje dla miłośników polskich produktów – wina Dom Jantoń należą obecnie do najpopularniejszych wyrobów winiarskich w Polsce, docenianych na międzynarodowych konkursach.