Producenci

Choć ich popularność w Polsce nie jest jeszcze tak duża, to wina słodkie są coraz częściej zauważane i doceniane przez konsumentów. W tym przypadku nadrzędna cecha trunku to przede wszystkim jego słodycz. Próżno tu szukać wyrazistego smaku tanin, charakterystycznego dla win półwytrawnych czy wytrawnych, ale za to mamy całą gamę innych nut, podbitych przez smak naturalnie występującego w winogronach cukru. Aby jednak osiągnąć odpowiednią słodycz, potrzebne są specjalne zabiegi, gwarantujące jej większą koncentrację w owocach. Wina słodkie, oferowane przez nasz sklep online, to produkty najwyższej jakości bez żadnych dosładzających dodatków.

Wina Słodkie

Wina słodkie – niezwykłe sposoby ich wytwarzania

Co do zasady – wina słodkie mają zwykle większą moc od ich kwaśniejszych odpowiedników. Wynika to z faktu, że naturalnie występujące w owocach w większym stężeniu cukry reagują z drożdżami użytymi do fermentacji. To stwarza sytuację, w której alkohol nabiera mocy. W efekcie więc uzyskuje się wyższy procentowo trunek, jaki rozpieszcza podniebienia i znakomicie komponuje się np. z różnymi deserami.

Jak natomiast uzyskuje się wyższą słodycz? Wina słodkie to przede wszystkim konkretne szczepy, takie jak furmint czy hárslevelű, typowe dla węgierskiego Tokaju oraz palomino, muscat czy touriga national, wykorzystywany do produkcji sławnego Porto. To jednak nie wszystko – liczy się bowiem także odpowiednia fermentacja, do której używa się m.in. pleśni szlachetnej. Mówimy wówczas, że wina słodkie są botrytyzowane. Ponadto słodycz można osiągnąć przez późny zbiór, suszenie gron, dodawanie innych alkoholi lub zrywanie owoców zimą, gdy temperatury utrzymują się poniżej 0 stopni Celsjusza. Takie wina słodkie nazywamy Eiswein lub Icewine, w zależności od tego, skąd pochodzą.

Wybierz najlepsze słodkie wina

Produkcja słodkich win jest bardziej złożona, przez co należą one do droższych produktów. Sklep online Butik Wina oferuje wina słodkie, których cena sięga ponad 100 złotych. Znajdziesz tu jednak też wina poniżej 30 złotych. Są to zarówno białe, różowe, jak i czerwone oraz musujące trunki podkreślające smaki deserów i wybranych dań. Poszczególne szczepy zapewniają unikalne doznania smakowe, z wyraźnymi wyczuwalnymi nutami owocowymi. Starannie opracowane techniki uprawy i fermentacji oraz charakterystyka regionów dodaje im ostateczny szlif, co wpływa na ich wyjątkowość. W ofercie znajdziesz też wina grzańce – znakomite na chłodne wieczory.

Jeśli więc szukasz nowych wrażeń smakowych, pragniesz skosztować słodkich trunków, pochodzących z najróżniejszych regionów Europy – wybierz ofertę naszego sklepu. Kupując w tym miejscu, zyskujesz gwarancję produktów najwyższej jakości i do tego w przystępnych cenach. Jeśli masz wątpliwości, które wino słodkie wybrać – skontaktuj się z obsługą Butiku Wina. Napisz do nas lub zadzwoń, a chętnie pomożemy dobrać odpowiedni trunek.