Producenci

W Polsce wina różowe wydają się wciąż nieznane, jednak liczba ich zwolenników sukcesywnie rośnie. Nic dziwnego – wyjątkowy smak, aromat, lekkość, jaka je charakteryzuje… wszystko to sprawia, że stają się one doskonałym dodatkiem do wielu okazji i dań. Wina różowe proponowane przez nasz sklep online to szeroki wybór i atrakcyjna cena. Dzięki temu są one w zasięgu finansowym każdego, kto chętnie poszerza swoje horyzonty smakowe. Jeśli i Ty chcesz spróbować różowego wina w cenie do 50 złotych – skorzystaj z prezentowanej oferty.

Wina Różowe

Wina różowe – co je wyróżnia?

Tradycyjnie Rosé powstaje z takich szczepów jak pinot noir lub cabernet, czyli z ciemnych winogron. Klucz do jego niezwykłej barwy leży w odpowiedniej produkcji. Liczy się bowiem moment usunięcia skórek i zakończenie procesu maceracji, a to oznacza – stosowne nasycenie trunku naturalnym barwnikiem. Czasem, jak np. w przypadku wybranych rodzajów napojów musujących, wina różowe powstają w drodze mieszania odmian czerwonych z białymi.

Dostępne na rynku w przystępnych cenach wina różowe mają najróżniejsze odcienie. Mogą być niemal blade, ledwie zabarwione, jak o intensywnym, „cukierkowym” różu. Niektóre Rosé są też prawie czerwone, jednak wciąż kategoryzuje się je jako wina różowe.

Kolor jednak to nie wszystko, bo Rosé to także inny smak. Wina różowe charakteryzuje przyjemna lekkość. Są orzeźwiające i gwarantują przyjemne nuty owocowe, w tym cytrusów i truskawek. Myli się jednak ten, który myśli, że nadają się one tylko do deserów. Wśród nich są wina wytrawne, co sprawia, że można je serwować wraz z cięższymi potrawami.

Wina różowe – nie tylko smak, ale i właściwości zdrowotne

Unikalne nuty owocowe, pełna słodycz lub głęboki posmak tanin to jednak nie wszystko. Wina różowe, w odpowiednich dawkach, mają działanie prozdrowotne. Podobnie jak inne trunki tego rodzaju, są pełne przeciwutleniaczy, spowalniających procesy starzenia, a także chroniące przed zmianami nowotworowymi. Ponadto korzystnie oddziałują na pracę serca. Co ważne – Rosé charakteryzuje również niższa kaloryczność niż w przypadku wina białego, nawet jeśli sięga się po słodkie.

Wszystko to sprawia, że wina różowe, dostępne w tym sklepie online, stanowią idealny dodatek do dań, ale i znakomicie się spiszą podczas oficjalnych, jak i zupełnie swobodnych spotkań. Jeśli do tej pory nie miałeś okazji spróbować Rosé – zdecydowanie warto! Napisz do nas, a pomożemy Ci dobrać trunek, który spełni Twoje oczekiwania. Jesteśmy profesjonalistami i pasjonatami win. Dlatego zadbaliśmy o to, by w ofercie były wyłącznie wyroby sprawdzonych i cenionych przez koneserów producentów. Sprawdź magię prezentowanych win i daj się przekonać o wyjątkowości tych różowych trunków.