Producenci

Przyjęło się, że po wina musujące, jakie oferuje m.in. nasz sklep online, sięga się przede wszystkim w czasie wyjątkowych okazji. Tymczasem trunki te są doskonałe nie tylko na nieliczne uroczystości, ale i do m.in. deserów, jak i na towarzyskie spotkania. Wina musujące w przystępnej cenie to szeroki wybór różnych smaków. Wśród nich znajdziesz zarówno wina wytrawne, półwytrawne, słodkie, jak i półsłodkie. Do najpopularniejszych należą białe, ale można spotkać także trunki różowe i czerwone, w tym niektóre włoskie wyroby. Co ważne – wino musujące to nie tylko szampan, ale i inne odmiany, jakie śmiało mogą z nim konkurować

Poznaj nasze wina musujące

Choć popularnie mówimy o nich „szampany”, to warto wiedzieć, że określenie to poprawnie określa jedynie wina musujące produkowane w jednym regionie Francji – Szampanii. Samego szampana wytwarza się z określonych szczepów, w tym chardonnay, pinot noir i pinot meunier, a dwutlenek węgla uzyskiwany jest wyłącznie w toku naturalnego dojrzewania trunku – producent nie może go nasycać go osobno CO2.

Nie oznacza to jednak, że pozostałe wina musujące nie są warte uwagi. Wprost przeciwnie! Tradycyjny szampan ma poważną konkurencję wśród produktów pochodzących m.in. z Hiszpanii czy Włoch, a ostatnio także z Polski (choćby Winnica Jantoń). W przedstawionej tu ofercie online znajdziesz wina musujące pochodzące z różnych regionów europy. W Butiku Wina odkryjesz m.in. Cavę – znakomity produkt z Półwyspu Iberyjskiego, będącego głównym konkurentem francuskiego szampana. Z pewnością zachwyci Cię również włoskie Prosecco, jakie świetnie komponuje się m.in. z rybami, ale i spisze się doskonale jako aperitif. Możesz też sięgnąć po wina musujące ze szczepu muskat, w tym po półsłodkie produkty z Węgier. Szeroki wybór, dostępny w Butiku Wina sprawia, że każdy odnajdzie tu idealny trunek dla siebie.

Wina musujące – nie tylko na specjalne okazje

W zależności od rodzaju i szczepu, wina musujące mogą być dobierane do różnych dań i deserów. Przy wyborze liczy się przede wszystkim ich wytrawność. Co do zasady więc – wino musujące wytrawne najlepiej komponuje się z mięsem czerwonym. Słodkie i półsłodkie zaś – deserami i przystawkami. Wspomniane Prosecco natomiast uważa się za jeden z najbardziej uniwersalnych trunków, świetnie zgrywający się z najróżniejszymi daniami i deserami.

Jeśli nie wiesz, jakie wina musujące będą odpowiadały Twoim oczekiwaniom – zachęcamy Cię do kontaktu z naszym zespołem. Pracownicy sklepu Butiku Wina pomogą Ci dobrać odpowiedni trunek do konkretnych wymagań, wskazując, czy w Twoim przypadku lepiej wybrać wino słodkie czy wytrawne. Kupując je w tym miejscu, masz pewność, że nie tylko sięgasz po najlepsze wyroby renomowanych winnic. Dostępne tu propozycje oferowane są w przystępnych cenach, więc także i Ty możesz raczyć się najbardziej wyrafinowanymi trunkami. Już teraz więc zapoznaj się z winami musującymi dostępnymi w katalogu produktów i sięgnij po smaki z różnych stron całego kontynentu.