Producenci

Zdecydowanie najpopularniejszym trunkiem z winogron są wina czerwone. Nasz sklep online to obszerny asortyment, zawierający najróżniejsze odmiany tego alkoholu. Wśród proponowanych produktów znajdziesz zarówno wina półsłodkie, słodkie, wytrawne, jak i półwytrawne. Zapewniamy szeroki wybór różnych roczników i szczepów, dzięki czemu każdy odkryje tu idealne wino dla siebie. Ponadto cena za wina czerwone dostępne w katalogu Butiku Wina jest więcej niż atrakcyjna. Sprawdź już teraz ofertę i poznaj najróżniejsze trunki z wielu krajów Europy.

Wina czerwone – niezwykłe smaki i aromaty

Czy wiesz, że wina czerwone należą do pierwszych alkoholi, jakie w ogóle powstały? Swoje podniebienia raczyli nimi nie tylko Grecy i Rzymianie, ale i liczne kultury dawnej Mezopotamii i innych krajów tzw. Żyznego Półksiężyca. To oni odkrywali pierwsze szczepy, łączyli je, mieszali z drożdżami oraz szlachetnymi pleśniami, uzyskując unikalne smaki. To przede wszystkim wina czerwone towarzyszyły wielkim filozofom, poetom i władcom starożytnego świata.

Obecnie trunki te to szeroka kategoria, gdzie znajdziesz alkohole wyprodukowane z najróżniejszych odmian winogron. To im, jak i warunkom, w jakich są uprawiane, a następnie różnym technikom fermentacji, wina czerwone zawdzięczają swój smak. Dlatego też stworzyliśmy obszerny asortyment, gdzie dostępne są produkty renomowanych winnic, cieszących się uznaniem w środowisku koneserów i zawodowych sommelierów. Korzystając z naszej oferty online, możesz sięgnąć po wina czerwone z takich szczepów jak merlot, syrah, cabernet franc i wielu innych. To tutaj masz możliwość poznać najlepsze francuskie, węgierskie, a nawet polskie wina, które ostatnio podbijają podniebienia nawet najbardziej wymagających konsumentów.

Zdrowie a wina czerwone

Wielu specjalistów twierdzi, że wina czerwone, spożywane w odpowiednich ilościach, mają właściwości prozdrowotne. Wszystko dlatego, że są bogate w antyoksydanty, skutecznie zmniejszające stres oksydacyjny. Zwalczają one wolne rodniki, obniżając ryzyko chorób nowotworowych. Codzienne niewielkie ilości wina (tj. 1-2 kieliszki) korzystnie wpływają na pracę układu krwionośnego. Wskazuje się, że dzięki regularnemu piciu go w rozsądnych ilościach, można wydłużyć życie nawet o kilka lat!

Tak twierdzą naukowcy. My natomiast jesteśmy pewni, że wina czerwone, oferowane w dobrej cenie przez sklep online Butik Wina, to produkty najwyższej jakości, zapewniające niepowtarzalne doznania smakowe. Wyroby znanych i cenionych winnic dostępne są tu w najróżniejszych cenach, począwszy od najtańszych, poniżej 30 złotych, po wina powyżej 100 zł. Dzięki temu trunki te są w zasięgu finansowym każdego, kto ceni sobie smak tego smacznego i zdrowego alkoholu, jak i osób szukających nowych smaków.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prezentowanej ofercie – skontaktuj się z naszą obsługą. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i opowiemy Ci o każdym z produktów. Napisz do nas, a pomożemy Ci też wybrać wina czerwone dopasowane do Twoich oczekiwań.