Filtrowanie
Producenci
Promocje
La Delfina Prosecco Spumante
La Delfina Prosecco Spumante
59,90 zł 54,90 zł
szt.
La Delfina Pinot Grigio
La Delfina Pinot Grigio
44,90 zł 39,90 zł
szt.
Villa Braida Prosecco Doc Brut
Villa Braida Prosecco Doc Brut
34,90 zł 29,90 zł
szt.
Deep Rose (Leon Millot) 2019 "Dom Jantoń" wytrawne
Deep Rose (Leon Millot) 2019 "Dom Jantoń" wytrawne
79,90 zł 69,90 zł
szt.
Rose (Rondo) 2019 "Dom Jantoń" wytrawne
Rose (Rondo) 2019 "Dom Jantoń" wytrawne
99,90 zł 89,90 zł
szt.
Solaris Late Harvest 2019 Tuba "Dom Jantoń" słodkie
Solaris Late Harvest 2019 Tuba "Dom Jantoń" słodkie
104,90 zł 94,90 zł
szt.
CAVA GRAN LIVENZA BRUT
CAVA GRAN LIVENZA BRUT
29,90 zł 24,90 zł
szt.
LaScala red dry DO Alicante
LaScala red dry DO Alicante
32,90 zł 29,90 zł
szt.

Szczep cabernet sauvignon należy do najpopularniejszych, ale i najbardziej charakterystycznych odmian winogron, z których produkuje się wyśmienite wina. Trunki uzyskane z jego owoców charakteryzują się wysoką zawartością roślinnych garbników, więc są wyraziste w smaku. Dzięki temu przypadną do gustu zwolennikom win wytrawnych. Cabernet sauvignon, choć wywodzi się z Bordeaux, to z powodzeniem uprawia się go również w innych obszarach Europy i świata, w tym w Kalifornii, jak i na Węgrzech, w regionie Egeru.

Cabernet sauvignon – wina o wyrazistym smaku

Wina ze szczepu cabernet sauvignon świetnie nadają się do sezonowania w beczce, dzięki czemu nabierają jeszcze więcej charakteru. Wśród nut, jakich można posmakować, racząc podniebienie alkoholem z tej odmiany, wyraźnie wyczuwa się m.in. czarną porzeczkę oraz ciemne owoce leśne, w tym jagody i jeżyny. Hodowane w cieplejszych regionach zapewniają jeszcze inne doznania, pozostawiając w ustach posmak wiśni, jak i owoców czarnych oliwek. Tak bogata gama smakowa i wyraźnie wyczuwalne taniny powodują, że jest ono bardziej cierpkie, sprawiając, że doskonale nadaje się np. do wołowiny i innych, mocno przyprawionych dań. Ci, którzy stosują wina, w tym czerwone, także jako przyprawę, z pewnością nie będą zawiedzeni – duszone mięso w trunku z tej odmiany stanie się kruche i mocno aromatyczne.

Samo cabernet sauvignon najprawdopodobniej stanowi skrzyżowanie dwóch innych szczepów – cabernet franc i sauvignon blanc. Trunki z tej odmiany idealnie nadają się również do kupażowania. Miesza się ją m.in. z merlotami, jak i samym sauvignon blanc. Takie połączenia gwarantują niesamowite doznania smakowe, pasujące do cięższych dań, ułatwiając także ich przyswojenie.

Cabernet sauvignon – wino z niejednej ojczyzny

Choć historycznie wyhodowano go we Francji, w Bordeaux, to obecnie cabernet sauvignon uprawiany jest w najróżniejszych regionach świata. Poza rodzimym regionem z powodzeniem szczep ten wzrasta w Kalifornii. Trunki pochodzące z tego stanu za swoje unikatowe walory były wielokrotnie nagradzane przez specjalistów. Prawdziwym zaskoczeniem jednak są wina z cabernet sauvignon pochodzące z Węgier. Mają głęboki, wyrazisty, nawet nieco ziemisty smak, przez który przebijają się nuty porzeczek oraz wiśni. Do najpopularniejszych wyrobów zaś należą trunki pochodzące z winnicy Petreny – jednego z najbardziej uznanych węgierskich producentów alkoholi gronowych na świecie.

Oprócz tego szczep ten zadomowił się we Włoszech, gdzie ma wielu zwolenników, a jego popularność jest na tyle duża, że tradycjonaliści obawiają się, iż wyprze rodzime gatunki. Chętnie hoduje się je także w krajach Ameryki Południowej, jak i w RPA. Wysoka zdolność adaptacji do różnych warunków klimatycznych sprawia, że wina z tej odmiany zapewniają często skrajnie różne doznania smakowe, co przyczyniło się do wzrostu ich popularności.

Spróbuj win z cabernet sauvignon, jakie znajdziesz w naszej ofercie

Jeśli szukasz dobrego wina – z pewnością znajdziesz je w przedstawionym tutaj asortymencie. Butik Wina jest bezpośrednim importerem trunków pochodzących ze słynnych, jak i mniejszych winnic z różnych krajów Europy. Wśród produktów, jakie znajdziesz w prezentowanej ofercie, są m.in. wina cabernet sauvignon pochodzące właśnie z winnicy Petreny – uznanej przez specjalistów, jak i konsumentów z całego świata.

Głęboki smak, korelujący z intensywnym i atrakcyjnym aromatem trunków z tego szczepu sprawią, że z pewnością odnajdą one fanów zarówno wśród doświadczonych koneserów, jak i amatorów, poszukujących np. napoju do kolacji czy niedzielnego obiadu. Alkohole uzyskane z tego szczepu świetnie pasują także do degustacji serów – najlepiej twardych, takich jak cheddar.

Masz pytania dotyczące win, jakie dostępne są w prezentowanej ofercie? Zachęcamy do kontaktu. Postaramy się udzielić wyczerpujących odpowiedzi i rozwiać wszelkie wątpliwości. Pomożemy również dobrać produkt, jaki będzie pasować do Twoich oczekiwań.