Producenci

Wina Winnica Jantoń

Wśród rodzimych producentów gronowych trunków mocno wyróżnia się wino Winnicy Jantoń. Bogate i stare tradycje, do jakich odwołuje się ten producent, jak i wyznawana przez niego filozofia sprawiają, że dostarcza on alkohole, które cieszą się rosnącą popularnością nie tylko wśród polskich, ale i zagranicznych konsumentów. Nagradzana za swoje wyroby winnica to duża rezydencja z całymi połaciami ziemi, gdzie hodowane są najróżniejsze szczepy winorośli. Wino Winnicy Jantoń musiało się więc znaleźć wśród propozycji sklepu Butik Wina.

Bogactwo tradycji – Wino Winnica Jantoń

Korzenie tego producenta sięgają głęboko w historię, nawet do czasów wybuchu Rewolucji Francuskiej. Wtedy Stanislas Jean de Boufflers, syn chrzestny króla Stanisława Leszczyńskiego, osiadł wraz z innymi arystokratami francuskimi, którzy uciekali przez gilotynowym terrorem, w Wymysłowie Francuskim. Tam też obecnie mieści się rodzinna rezydencja i winnica Jantoniów. Korzystając z tej historii, jak i kultury wina, jaką przywiozła ze sobą francuska szlachta, producenci podjęli wyzwanie, by stworzyć wyjątkowe napoje. Między innymi dzięki temu wino Winnicy Jantoń dzisiaj należy do najciekawszych produktów rodzimego rynku winiarskiego.

Obecnie całość obejmuje 30 hektarów, gdzie serce – rezydencja wraz z przyległymi obiektami, otaczają pola winorośli. To tu powstają jedne z najlepszych białych oraz różowych polskich trunków, m.in. z wykorzystaniem wtórnej fermentacji w butelkach. Filozofia, jaką głoszą producenci, wielkie wina z małej winnicy, najlepiej dowodzą tego, jak mnóstwo pracy i pasji wkładają w to, aby wino Winnicy Jantoń spełniało oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Wino Winnica Jantoń – wybór szlachetnych i lżejszych trunków

Leżąca na Wysoczyźnie Łaskiej winnica posiada doskonałe warunki pod uprawę różnych szczepów winogron. Tutejsze gleby – lekkie, szybko nagrzewające się, piaszczyste, a przez to – charakteryzujące się dużą przepuszczalnością wody, zapewniają unikalne walory smakowe owocom, a następnie – powstającym z nich trunkom.

Z jakich odmian winorośli powstaje wino Winnicy Jantoń? Wśród nich znajdują się m.in. rizling, cabernet cortis oraz solaris, ale w ofercie producenta nie brak trunków wytworzonych z innych szczepów oraz blendów. Producent ten specjalizuje się także w wytwarzaniu alkoholi musujących – idealnych zarówno na wyjątkowe okazje, jak i do wybranych potraw, m.in. do pasztetu czy drobiu. Warto dodać, że wino Winnicy Jantoń spotykało się wielokrotnie z aprobatą na wielu konkursach, a ich wyroby są nierzadko polecane przez różnych znawców. Przywiązanie do tradycji, ogromna dbałość o każdy detal w procesie produkcji, jak i nacisk na dostarczenie konsumentom najwyższej jakości napojów sprawia, że propozycje tego polskiego producenta są co najmniej warte uwagi.

Warto sięgnąć po wina Winnicy Jantoń

Polskie propozycje przemysłu winiarskiego cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony krajowych, jak i zagranicznych miłośników wina. Liczne nagrody, jakie są im przyznawane, wskazują, że mimo trudniejszych warunków uprawy, alkohole te wykazują najwyższą jakość i unikalne walory smakowe, doceniane przez profesjonalnych sommelierów. Na tym tle wyróżnia się wino Winnicy Jantoń – produkt, który początkowo powstawał na potrzeby rodziny i najbliższych, by w końcu dotrzeć do szerszego odbiorcy. Nie zmieniło się jednak jedno – miłość do winorośli i oryginalnych trunków, jakie z nich powstają.

Masz szansę sam skosztować tego, co Winnica Jantoń ma do zaoferowania. W Butiku Wina znajdziesz różne propozycje tego producenta. Proponujemy zarówno napoje musujące, wytrawne, jak i słodkie, będące chlubą winnicy. Staną się one znakomitym dopełnieniem wielu różnych posiłków, jak i po prostu uprzyjemnią chwile relaksu. W przypadku, gdy zastanawiasz się, która z prezentowanych pozycji będzie najlepsza dla Ciebie – zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem.

Winnica Jantoń