Producenci

Wina Szabo Pince

Pośród dużych i znanych producentów trunków gronowych wyróżnia się niewielki producent, oferujący wyborne winoSzabo Pince. Mała winnica, jednak o niesamowitym zacięciu i pragnieniu zaistnienia na węgierskiej mapie przemysłu winiarskiego, oferuje interesujące alkohole, jakie z pewnością zostaną docenione zarówno przez koneserów, jak i zwykłych konsumentów, poszukujących trunku do wieczornego relaksu albo obiadu. Wino Szabo Pince zawdzięcza swoje walory smakowe i aromaty nie tylko uwarunkowaniom geograficznym, ale i ogromnemu zamiłowaniu właściciela do sztuki produkcji nietuzinkowych trunków.

Poznaj wino Szabo Pince – unikalne nie tylko dzięki smakowi

Winnica, z której pochodzi wino Szabo Pince, mieści się w południowej części Węgier, a dokładniej mówiąc – w regionie Pecs. Nad krainą rozciąga się pasmo gór Mecsek, gwarantujących nie tylko piękny krajobraz, ale i mających znaczący wpływ na to, jaki w tym regionie panuje mikroklimat. Długie i ciepłe lata oraz łagodne zimy wpływają, że teren ten świetnie nadaje się na uprawę winorośli, zapewniając owocom dużą zawartość cukru. Nie inaczej jest z glebami – wapienne, brunatne nadają winogronom mocno kwasowy smak.

Choć sama winnica zajmuje niewielki obszar, ambicje ma duże, dzięki czemu można spodziewać się interesujących i unikalnych stylów. Wino Szabo Pince dojrzewa w stalowych zbiornikach oraz w dębowych beczkach. Sam producent przykłada ogromną wagę do kontroli fermentacji, dbając o najlepsze warunki, jakie zapewnią jego propozycjom unikalne walory smakowe. Wszystko to sprawia, że konsument otrzymuje wysokiej jakości alkohole gronowe, jakie znakomicie spiszą się zarówno jako dodatek do dań z kaczki, sushi, jak i do degustacji serów. Nic nie stoi na przeszkodzie jednak, by czerpać przyjemność z samego trunku – z pewnością zapewni on przyjemne wrażenia.

Wino Szabo Pince – czemu warto go spróbować?

Przywiązanie do regionalnych tradycji w zakresie produkcji alkoholu gronowego, skrupulatność w pilnowaniu całego procesu, jak i po prostu – miłość do wina, sprawiają, że propozycje tej niewielkiej winnicy są więcej niż godne uwagi. Wśród szczepów, z jakich produkuje się głównie jednoodmianowe napoje, znalazły się m.in. rizling, furmint oraz chardonnay. Nie brak też innych odmian, charakterystycznych dla tego regionu. Dużą popularnością jednak cieszy się propozycja, jaką jest Deli Feny 2382, czyli unikalny kupaż z różnych regionalnych winorośli. Efekt? Trunek lekki i niesamowicie smaczny.

Zarówno jednoszczepowe, jak i blendy – każde wino Szabo Pince będzie doskonałym dodatkiem do wybranego dania oraz niezawodnie uzupełni spotkanie towarzyskie lub relaks przy książce albo filmie. Białe napoje, jakie proponuje producent, oferują całe bogactwo unikalnych smaków, charakterystycznych zarówno dla regionu, jak i unikalnych stylów, wynikających z poszanowania dla tradycji winiarskich Węgier. To główna siła tej małej powierzchnią, acz wielkiej miłością do wina winnicy.

Sięgnij po wina Szabo Pince, dostępne w prezentowanej ofercie

Butik Wina współpracuje z różnymi producentami z całej Europy, w tym także z Węgier. Jako bezpośredni producenci, mamy okazję nie tylko zaproponować dostępne tu napoje w atrakcyjnych cenach np. w przedziale od 30 do 50 złotych, ale i dokładnie poznać sprzedawane produkty. Dążąc do zaproponowania nie tylko wyrobów znanych marek, ale i winnic małych z niezwykłą duszą, nawiązujemy kontakty z m.in. rodzinnymi firmami, gdyż wierzymy, że oddają one charakter trunków z danych regionów w wyjątkowy sposób.

Dlatego wino Szabo Pince musiało pojawić się w asortymencie, jaki przygotowaliśmy. Jesteśmy pewni, że pozycje te z pewnością spotkają się z aprobatą, a nawet entuzjazmem zarówno ze strony znawców alkoholi gronowych, jak i zwykłych konsumentów. Zapraszamy więc do zapoznania się z prezentowanym tu katalogiem produktów. Jeśli zaś nie wiesz, które wino Szabo Pince będzie odpowiadało Twoim oczekiwaniom – zgłoś się do nas. Pracownicy Butiku Wina pomogą wybrać najlepszy produkt, jaki wpisze się w Twój gust.

Szabo Pince