Producenci

Pochodzące ze słynnego węgierskiego regionu Eger wino Sike Tamas to produkty wykwintne i charakteryzujące się oryginalnym smakiem. Wśród propozycji tego producenta znajduje się nie tylko słynne na całą Europę egri bikaver, ale i wiele innych wyrobów, jakie są warte uwagi. Wino Sike Tamas to trunki czerwone, ale i nie tylko. Nie brak tu napitków z chardonnay, charakteryzujących się nieco ziemistym smakiem i aromatem oraz z sauvignon blanc. Także miłośnicy różowego alkoholu gronowego będą zadowoleni. Wiele z tych propozycji znajdziesz w ofercie Butiku Wina. Sprawdź je już teraz!

Wino Sike Tamas – poznaj czar trunków z Egeru

Winnice, skąd pochodzi wino Sike Tamas znajdują się głównie w okolicy niewielkiej miejscowości Egerszólát, leżącej w zachodniej części Egeru. Tam też, na 27 hektarach, rosną winorośle, które dają wyjątkowe owoce, czerpiące pełnymi garściami nie tylko z uwarunkowań klimatycznych, ale i doskonałych gleb, kryjących tamte tereny. Ponadto o tym, jaki charakter będą miały owoce oraz powstałe z nich wino, decyduje znajdujące się w okolicy jezioro, odpowiadające za powstały tam unikalny mikroklimat. To sprawiło, że uprawiany w jego okolicach furmint zapewnia niesamowite doznania smakowe.

Hodowla winorośli jednak to nie wszystko – liczy się także samo dojrzewanie alkoholu. Ten zaś ma zagwarantowane znakomite warunki w trzech piwnicach, jakie winnica ma do dyspozycji. Najbardziej imponującą jest ta, która rozciąga się na 100 metrów – tam wino Sike Tamas spoczywa w dębowych beczkach i butelkach, osiągając docelowy smak i aromat. Z niewielkiej piwniczki producent ten utworzył ogromną komorę, obecnie uznawanej za jedną z największych i najefektowniejszych piwnic Doliny Pięknej Pani.

Wino Sike Tamas – doceniane przez konsumentów i sommelierów

Każde wino Sike Tamas to smakowa podróż do węgierskiego świata. Wyraźne, pikantne akcenty, wyjątkowe kupaże, jak i trunki jednoszczepowe, a do tego szeroki wybór sprawiają, że każdy odnajdzie tu idealny napitek dla siebie. Warto dodać, że wino Sike Tamas niejednokrotnie spotkało się z aprobatą nie tylko ze strony konsumentów, ale i specjalistów, czego dowodem są liczne nagrody, jakie ten producent zdobył.

Winnica, oprócz tradycyjnych szczepów węgierskich, w tym kekfrankosa, uprawa również szereg międzynarodowych odmian winorośli, ale i sięga po gatunki pochodzące z różnych krajów europejskich. Wśród nich można wyróżnić między innymi włoskiego rizlinga. Łącznie w ofercie dostępne są wina produkowane z nawet 16 różnych odmian! To pozwala bawić się stylem, tworzyć unikalne blendy i dostarczyć fanom alkoholi gronowych zupełnie nowych, unikalnych smaków. Nic dziwnego, że już z początkiem swojej działalności w 2004 roku, producent ten został wybrany winiarzem roku w Egerze.

Całość dopełnia filozofia, w jakiej produkowane jest wino Sike Tamas. Motto, jakie przyświeca właścicielom winnicy to „wino jest dla nas święte”.

Spróbuj wyjątkowego wina od Sike Tamas

Jeśli uwielbiasz gronowe trunki i pragniesz próbować nowych smaków – wyroby tej winnicy zdecydowanie przypadną Ci do gustu. Doceniane nie tylko przez Węgrów, ale i konsumentów z najróżniejszych krajów, cieszą się dużą popularnością. Wynika to także z faktu, że dzięki mnogości hodowanych odmian, producent ten może zaproponować najróżniejsze wariacje win, jakie spełnią oczekiwania smakoszy o nawet najbardziej wyrafinowanych podniebieniach.

W naszej ofercie znajdziesz wiele propozycji winnicy Sike Tamas. To zarówno różowe, czerwone, jak i białe wina o pełnej rozpiętości smaków. Co ważne – dzięki temu, że jesteśmy bezpośrednim importerem tych napojów, proponujemy je w bardzo przystępnych cenach. U nas więc sięgniesz po trunki z najwyższej półki, płacąc za nie rozsądną cenę szczególnie w stosunku do jakości. Jeśli zaś nie wiesz, która z prezentowanych pozycji najbardziej będzie pasowała do Twoich oczekiwań – chętnie Ci w tym pomożemy. Skontaktuj się z pracownikami Butiku Wina, a wspólnie dobierzemy odpowiedni napitek.