Producenci

Rozsławione już wśród znawców i koneserów wino Petreny Winery to wyjątkowa propozycja dla każdego, kto ceni sobie wyborne trunki pełne zaskoczeń. Mieszcząca się w centralnej części regionu Eger winnica zapewnia alkohole, które zdobywały liczne nagrody na różnych konkursach. Wino Petreny Winery to nie tylko wyśmienite napoje jednoszczepowe m.in. z chardonnay, cabernet franc oraz merlota, ale przede wszystkim niesamowite egerskie cuve, w tym słynne egri bikaver oraz egri csillag. Dlatego zdecydowanie warto przyjrzeć się tym produktom bliżej.

Wino Petreny Winery – doceniane przez smakoszy i nie tylko

To, co wyróżnia rodzinną winnicę, to przede wszystkim zamiłowanie do tradycji. Wino Petreny Winery od samego początku istnienia tego gospodarstwa (czyli od 2002) powstaje z poszanowaniem dawnych receptur oraz z wykorzystaniem nowoczesnej technologii, jak również zasad rolnictwa biodynamicznego. Synergia tradycyjnych i najnowszych rozwiązań sprawia, że uprawiana winorośl charakteryzuje się dużą odpornością na choroby. Tym samym wino Petreny Winery spełnia wiele kryteriów, by można było je nazwać ekologicznym.

Mniejsza ilość oprysków sprawia, że owoce winogron wiernie oddają smak swoich szczepów, jak i bogactwo nut charakterystycznych dla lokalnego klimatu oraz gleby. To dzięki temu, jak i ogromnej pieczołowitości producenta na każdym etapie procesu powstawania jego win – od dbania o krzewy po fermentację, zyskiwały one liczne nagrody w konkursach, a także aprobatę sommelierów oraz zwykłych konsumentów. Ich czerwone i białe wina stanowią znakomity dodatek do wielu dań z mięsa, jak i deserów.

Wino Petreny Winery – mistrzowie trunków egerskich

W ofercie winnicy nie brakuje alkoholi produkowanych z pojedynczych szczepów. Zachwycą one każdego miłośnika słodkich merlotów, charakteryzujących się nieco leśnym aromatem i owocowymi nutami smakowymi, jak i wytrawnego chardonnay z akcentami gruszki i owoców egzotycznych. Jednak wino Petreny Winery to przede wszystkim wyjątkowe kupaże, typowe dla tego węgierskiego regionu – Egeru.

Egri bikaver ma wieloletnią tradycję w tym kraju. Mówi się, że jego receptura została opracowana w momencie, gdy Eger był oblegany przez Turków. Wówczas obrońcy mieli pić tę mieszankę, by podnieść się na duchu i z odwagą stawić czoła oblegającym. Fakt picia „byczej krwi” miał na tyle przerazić najeźdźców, że nie zdołali oni zdobyć miasta i zostali odepchnięci.

Niezależnie od tego, jaka jest prawda – pewne pozostaje to, że każde wino Petreny Winery, dzięki kultywowaniu tradycji i skrupulatności producenta, cieszy się dużym poważaniem wśród znawców i konsumentów. Szczególne uznanie zyskały m.in. takie produkty jak Big Band Egri Bikaver Superior 2013.

Skosztuj wyjątkowych trunków z winnicy Petreny

Od wytrawnych po słodkie, od białych, przez różowe i kończąc na czerwonych – propozycji tego producenta jest wiele i każda z nich z pewnością zachwyci zwolenników trunków gronowych. W katalogu nie zabrakło także alkoholi musujących, doskonałych szczególnie na cieplejsze dni, gdy potrzeba orzeźwienia. Wybierając zaś propozycje Butiku Wina, masz pewność, że sięgasz po oryginalne i najlepsze wyroby tego węgierskiego producenta. Jesteśmy bezpośrednim importerem, więc możesz być pewien nie tylko najwyższej jakości, ale i przystępnej ceny, jaką proponujemy Klientom.

Sprawdź przygotowany przez nas asortyment. Odszukasz tu alkohole idealne na różne okazje – święta, urodziny, jak i zwykłe popołudnie czy wieczór. Wino Petreny Winery świetnie się także spisze jako prezent dla kogoś, kto ceni dobre trunki. Jeśli masz wątpliwości co do tego, który z przedstawionych tu wyrobów wybrać – skontaktuj się z obsługą Butiku Wina. Doskonale znamy produkty, jakie sprzedajemy i chętnie pomożemy dobrać odpowiedni napój do zaprezentowanych kryteriów.

Petreny Winery