Producenci

Położona w Średniogórzu Północnowęgierskim, w regionie Tokaj-Hegyalja wioska Hercegkút to miejsce, skąd pochodzi wino Götz Winery. Bogate tradycje winiarskie regionu były inspiracją do tego, by producent ten zaczął wytwarzać trunki o wyjątkowych walorach smakowych, cieszące się ogromną popularnością zarówno u krajowych, jak i zagranicznych konsumentów. Wino Götz Winery musiało więc znaleźć się wśród propozycji naszego sklepu. Oferujemy wybór flagowych wyrobów tej winnicy, tokaja – dumę Węgier, wina królów i króla win, w najróżniejszych odsłonach.

Wino Götz Winery – marka z licznymi tradycjami

Wiejskie otoczenie małej miejscowości, której początki sięgają nawet do połowy XVIII wieku, jak i doskonałe warunki pod uprawę winorośli północnych Węgier sprawiły, że wino Götz Winery cechuje się unikalnymi walorami. Ogromne znaczenie jednak mają nie tylko warunki naturalne, ale i bogate tradycje, do jakich winnica ta nawiązuje. Nie mniej istotne jest również przywiązanie do procesu produkcji – wino Götz Winery to owoce ogromnej skrupulatności, z jaką ten wytwórca podchodzi do oferowanych napojów. Wszak region Tokaj-Hegyalja zobowiązuje do tego, aby wyroby winiarskie spełniały najwyższe oczekiwania każdego konsumenta, który po nie sięgnie.

Ponadto na jakość wina ogromne wpływa fakt, że we wsi znajdują się dwa rzędy piwnic – Kőporosi i Gombos-hegyi. Co w nich nadzwyczajnego? M.in. to, że ich walory pozwoliły na wpisanie ich w 2002 roku na listę światowego dziedzictwa. Trunki dojrzewają w nich w stałej temperaturze 9 stopni Celsjusza, co stanowi gwarancję pełnego smaku i zdecydowanie najwyższej jakości.

Wyborny tokaj, czyli wino Götz Winery w pełnej krasie

Każde wino Götz Winery wykonano z najwyższą pieczołowitością i zgodnie z recepturami, pozwalającymi uzyskać produkt, jaki został doceniony już wieki temu przez monarchów i elity w ogóle. Z winnicy tej wychodzą jedne z najlepszych tokajów, które w naszym sklepie dostępne są w bardzo przystępnych cenach. Kupisz je w Butiku Wina zarówno w cenie do 30 złotych, jak i od 30 do 50 złotych.

Wśród propozycji tej marki znajdziesz napoje słodkie, półsłodkie, jak i wytrawne. W asortymencie nie brakuje ściśle tradycyjnego wyrobu – tokaju aszu, trunku idealnego do deserów, jak i doskonale smakującego samodzielnie. Proponujemy także tokaj szamorodni, którego nazwa wzięła się właśnie od polskiego słowa – samorodny, ze względu na rozwiązanie produkowania tego unikalnego napitku, fermentowanego na wozach w czasie transportu z Węgier do Polski. Starzony w dębowych beczkach może nabierać słodyczy lub pozostać bardziej taninowym winem. Tokaj, jakim jest wino Götz Winery, perfekcyjnie uwypukla wszystkie zalety szczepów furmint, hárslevelű i yellow muscat, gwarantując przy tym piękny, złocisty kolor z delikatnymi refleksami zieleni.

Wybierz wino Götz Winery, dostępne w naszej ofercie

Kupując u nas wyroby tej winnicy, masz gwarancję, że w Twoje ręce trafi jeden z najlepszych produktów eksportowych Węgier. Prawdziwy tokaj, który z dumą prezentuje wszystkie walory regionu oraz szczepów, z jakiego powstał, będzie doskonałym dodatkiem do wielu okazji i sprawi, że z pewnością chętnie będziesz do niego wracał. Wino Götz Winery to znakomita propozycja zarówno do różnych dań, jak i do spotkania towarzyskiego czy spokojnego wieczoru przy książce lub ulubionym filmie.

Pewność wysokiej jakości gwarantuje fakt, że rodzinna winnica pielęgnuje wszelkie regionalne tradycje, związane z wytwarzaniem tego prawdziwie unikatowego alkoholu. Jednocześnie, dzięki temu, że Butik Wina jest bezpośrednim importerem wyrobów tego producenta, możemy zaproponować bardzo przystępne ceny, także na te najbardziej wykwintne pozycje. Jeśli więc interesuje Cię oryginalny tokaj – skorzystaj z prezentowanej tu oferty. Chętnie też podpowiemy, które propozycje najlepiej będą odpowiadać konkretnym preferencjom.