Producenci

Od setek lat wina z Włoch należą do najbardziej pożądanych produktów na stołach tak smakoszy trunków gronowych, jak i konsumentów, pragnących urozmaicić chwilę lub posiłek przyjemnym w smaku alkoholem. Wina włoskie zawdzięczają swoje walory nie tylko wprost idealnym warunkom, występującym w różnych regionach tego kraju, ale i bogatym tradycjom setek, jeśli nie tysięcy winnic, działających na obszarze tego kraju. Nie mogło więc ich zabraknąć także w naszej ofercie. W Butiku Wina odkryjesz wyroby popularnych oraz mniej znanych producentów, jakie zachwycą Cię smakiem, aromatem i niepowtarzalnym stylem.

Wina z Włoch – lata tradycji, zróżnicowane style, ogrom najróżniejszych szczepów

Półwysep Apeniński to niezwykle dogodny obszar dla ludzi, którzy parają się uprawą winorośli. Wina włoskie czerpią korzyść zarówno z bliskości Morza Śródziemnego, świetnego nasłonecznienia wielu stanowisk, jak i bliskości Alp oraz dogodnych pod uprawę gruntów. Nie można jednak zapomnieć o tym, że wina z Włoch mają bogatą tradycję – krzewy z winogronami rosły tu na długo przed tym, nim świat usłyszał o Imperium Rzymskim, i z powodzeniem były wykorzystywane do produkcji napitków, jakimi raczyli się pierwsi kolonizatorzy.

Szczepy, jak i przepisy i indywidualne style produkcji opracowywane były tu od tysiącleci. To zaowocowało m.in. tym, że dzisiaj na Półwyspie Apenińskim znajdzie się wiele endemicznych odmian winorośli, choć naturalnie nie brakuje wielu międzynarodowych szczepów, takich jak pinot noir, pinot blanc czy chardonnay. Dzięki temu dzisiaj wina włoskie są doskonałe na każdą mniej lub bardziej formalną okazję, a przy tym cechuje je ogromnie zróżnicowane, co pozwala dobrać alkohol do niemal każdego gustu.

Wina włoskie – bogactwo różnych regionów

Dostępne w ofercie naszego sklepu wina z Włoch to ogromne zróżnicowanie odmiennych produktów, charakterystycznych nie tylko ze względu na walory poszczególnych szczepów, ale i regionów, z których pochodzą. Szczególnie właśnie konkretne obszary, z jakich wywodzą się wybrane wyroby, mają ogromne znaczenie dla aromatu i nut smakowych poszczególnych alkoholi.

Do najsłynniejszych terenów, idealnych pod hodowlę winorośli, należą ziemie Piemontu. Czerwone, wytrawne wina włoskie, pochodzące z tej krainy, cechują się pełnym smakiem z wyraźnymi akcentami owoców i dużą zasobnością garbników. Nie mniej ważnym regionem winiarskim jest Veneto, skąd wywodzi się jeden z najważniejszych trunków gronowych Italii – prosecco. To wino musujące znakomicie spisuje się jako dodatek do wyjątkowych okazji, jak i do posiłków.

Słoneczna Toskania dostarcza jednego z najlepszych win, cieszących się dużą popularnością – chianti. Fani słodkich napitków zaś zdecydowanie docenią produkty wywodzące się z gorącej Sycylii. Te i wiele innych terenów sprawiają, że wina włoskie są tak niezwykle popularne na całym świecie.

Wybierz włoskie wina z naszej oferty

Dlaczego warto kupić wina z Włoch w Butiku Wina? Jesteśmy bezpośrednim importerem napojów z różnych winnic z Półwyspu Apenińskiego. Współpracujemy z mniejszymi, jak i większymi producentami, dzięki czemu zapewniamy nie tylko najwyższej jakości wyroby, ale przy tym – gwarantujemy przystępną cenę. Ponadto doskonale znamy proponowane tu wina z Włoch i w razie potrzeby – chętnie doradzimy, jaki trunek sprawdzi się w formie prezentu, uzupełnienia kolekcji w domowej piwniczce czy obiadu z rodziną lub przyjaciółmi.

Szeroki wybór, jaki tu znajdziesz, sprawia, że wina włoskie otworzą całe swoje bogactwo przed Tobą. Wybierz więc produkty, jakie Cię interesują i sprawdź, dlaczego smakosze z całego świata tak chętnie sięgają po wina z Włoch. Zamawiając je u nas, masz także gwarancję tego, że zakupione przez Ciebie alkohole będą porządnie zapakowane i zabezpieczone przed rozbiciem. Dbamy również o szybkie tempo realizacji, więc w krótkim czasie będziesz mógł bliżej zaznajomić się z oryginalnym smakiem włoskich win.