Producenci

Hiszpania charakteryzuje się bardzo zróżnicowanym klimatem i to m.in. dlatego wina hiszpańskie cieszą się tak dużym zainteresowaniem. To obszerny wybór najróżniejszych trunków, czerwonych, białych, jak i musującej cavy, będącej jednym z głównych konkurentów francuskiego szampana. Dlaczego wina z Hiszpanii są godne uwagi? O tym możesz przekonać się, sięgając do asortymentu Butiku Wina. Przygotowaliśmy szeroki katalog, gdzie odnajdziesz wiele atrakcyjnych propozycji tamtejszych producentów z poszczególnych regionów winiarskich.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Wina z Hiszpanii – kraju o idealnych warunkach dla wielu szczepów

Półwysep Iberyjski dzięki swojemu specyficznemu położeniu, jak i ukształtowaniu, charakteryzuje się wieloma różnymi mikroklimatami. Dzięki tym warunkom wina hiszpańskie mają liczne tradycje, sięgające nawet czasów starożytnych, gdyż już Rzymianie hodowali tu różne winorośle. Nowoczesny przemysł winiarski rozkwitł tu w końcu XIX wieku, a od kilku dekad wina z Hiszpanii cieszą się rosnącą popularnością. Dzisiaj kraj ten jest 3. w UE pod względem produkcji tych trunków.

Doceniane przez konsumentów, koneserów, jak i krytyków, wina hiszpańskie znajdują się w ścisłej czołówce alkohol gronowych. Winorośl hoduje się w niemal całym kraju, ale zupełnie innych wrażeń smakowych można się spodziewać po napitkach z Majorki, Katalonii, Kastylii-La-Mancha czy Galicji. Wpływ na to ma zarówno Atlantyk, jak i Morze Śródziemne, ale też szerokość geograficzna oraz ogromny płaskowyż – Meseta Central, z dużymi amplitudami temperatur. W większości suchy klimat półwyspu chroni rośliny przed chorobami grzybiczymi.

Wyborne wina hiszpańskie

Choć najpopularniejszą odmianą jest tempranillo, to nie brak tu również producentów, którzy tworzą swoje wyroby z popularnego cabernet sauvignon, pinot noir, syrah czy sauvignon blanc oraz chardonnay. Bardzo popularne są także trunki różowe, uzyskiwane ze szczepu granacha tinta. Zarówno czerwone, jak i białe wina hiszpańskie to produkty jednoszczepowe oraz blendy. Co więcej – to właśnie wina z Hiszpanii należą do najbardziej cenionych do produkcji sherry czy brandy.

Smaki i aromaty napojów pochodzących z tego kraju są zróżnicowane i każdy produkt może nieść zupełnie nowe doznania zmysłowe. Wśród trunków tych jednak dominują przede wszystkim alkohole wytrawne. Nie sposób im też odmówić temperamentu, tak charakterystycznego dla Iberii w ogóle. Pełne, bogate bukiety aromaty oraz liczne nuty smakowe – począwszy od cytrusów, przez dojrzałe owoce po cięższe akcenty dębowych beczek. Jednocześnie liczne wina hiszpańskie niosą przyjemne odświeżenie i rześkość.

Trudno nie wspomnieć w tym kontekście cavy. Musujące wina z Hiszpanii gwarantują wyjątkowe doznania smakowe. Odpowiednio schłodzone zapewnią wytchnienie w upalne dni, ale i uświetnią niejedną okazję – mniej lub bardziej doniosłą. Ponadto pasuje do wielu potraw, w tym m.in. z owoców morza.

Wybierz dostępne u nas wina hiszpańskie

Dostępne w naszym sklepie wina z Hiszpanii to cała gama smaków, aromatów i zaskoczeń. Zwykle mocno taninowe, nierzadko kupażowane wyjątkowe trunki sprawiają, że cieszą się opinią jednych z najlepszych alkoholi gronowych, jakie dostępne są na rynku. To efekt także głęboko zakorzenionych tradycji – wina hiszpańskie oddają nie tylko cechy zróżnicowanego klimatu, ale i samego kraju oraz jego mieszkańców. Ma charakter, jest barwne, a przy tym gwarantuje mnóstwo przyjemności – tak samodzielnie, jak i w parze z posiłkami.

Wybierając wina z Hiszpanii, jakie znajdziesz w Butiku Wina, masz pewność, że kupujesz produkty najwyższej jakości. Jesteśmy bezpośrednim importerem, dlatego też możemy zapewnić Klientom dostęp do wyjątkowych alkoholi w przystępnych cenach. Napoje pochodzące z Półwyspu Iberyjskiego doskonale nadają się na uroczyste okazje, jak i do obiadu czy kolacji. Świetnie spiszą się także jako prezent. Jeśli więc chcesz kupić dobre wino z Hiszpanii – postaw na nasz asortyment. W przypadku, gdy nie wiesz, jaki trunek spełni Twoje oczekiwania – skorzystaj z pomocy pracowników Butiku Wina.