O firmie

O nas

Butik Wina to nowy projekt dla wszystkich, którzy uwielbiają miło spędzać czas przy kuszącej, dotychczasowo nieodkrytymi aromatami, lampce wina z małych regionalnych winnic.

Chcesz zamienić picie wina na niezwykłą rozkosz oraz podarować sobie lub najbliższym chwilę przyjemności za przystępną cenę? Zaglądaj na naszą stronę i odwiedzaj nasze profile społecznościowe (Facebook - Butik Wina i Instagram - butik_wina).

Jak to się zaczęło?

Jesteśmy dwójką przyjaciół którzy uwielbiają podróżować, szczególnie tam gdzie produkuje się wyjątkowe wina. Podczas naszych rodzinnych wyjazdów urzekły nas Węgry i tamtejsi mieszkańcy. To ludzie bardzo przyjaźnie nastawieni na turystów, a zwłaszcza tych z Polski. Mieliśmy okazję wielu spotkań z winiarzami i wspólnych degustacji - za każdym razem były to niezwykłe chwile. Podczas jednej z naszych weekendowych podróży do Egeru, zrodził się pomysł na ten projekt.

Założenie było proste - pozwolić naszym znajomym i ich znajomym, spróbować niepowtarzalnych win od naszych południowych przyjaciół. Warunek - wybieramy tylko takie wina, jakie nam smakują i tworzone są z pasją przez regionalnych winiarzy.

Już pierwsze przywiezione przez nas wina, zachwyciły naszych przyjaciół i znajomych. Byli zaskoczeni że Węgrzy mają aż tak szeroki wybór tego asortymentu, do tej pory kojarzeni z ekskluzywnymi Tokajami i przeciętnym Egri Bikaverem. A tymczasem mają okazję próbować świetnych Tokajów (nawet wytrawnych) w atrakcyjnych cenach. Do tego cała gama czerwonych win z regionu Eger: od świetnych Egri Bikaverów, przez wyborne Merloty, czy Cabernet Sauvignon do słodkiego Menoire. Nie zapomnieliśmy też o ciekawych białych pozycjach, jak chociażby Egri Csillag (Gwiazda Egeru), Egri Leanyka, czy orzeżwiające muskaty. Jednak największą furorę zrobiły wina od Zoltana Szabo z południowego regionu Pecs. Rizling, Cirfandli czy Furmint z tej typowo rodzinnej winnicy, zostały uznane za obowiązkowe pozycje w winiarskiej kolekcji.

Co teraz?

Od grudnia 2020r ruszyła zatem witryna www.butikwina.pl, na której każdy może wybrać coś dla siebie. Nasza pasja do podróżowania, tym razem za świetnymi winami, nie zostanie ograniczona nawet tą trudną sytuacją pandemiczną. Regularnie będziemy kusić Was nowymi propozycjami, od regionalnych winiarzy z południa Europy. Kolejne kraje dołączą już niebawem. Zapraszamy do przeżywania niesamowitych podróży z winem, nawet bez wychodzenia z domu.

Ściskamy Was Bardzo mocno!

Maciej i Artur

Butik Wina Team