Producenci

Powszechnie grzańce kojarzą się nam z winami, jakie spożywa się w górach. To jednak trunek, jakiego warto skosztować nie tylko zatrzymując się w np. tatrzańskim schronisku. Odpowiednio doprawiony i podgrzany rewelacyjnie smakuje, ale i rozgrzewa całe ciało. Sklep online Butik Wina oferuje grzańce czerwone, jak i białe w atrakcyjnych cenach. Są to produkty pochodzące przede wszystkim od rodzimych producentów. Dzięki temu masz gwarancję tradycyjnego, niepowtarzalnego smaku. Zachęcamy już teraz do sprawdzenia prezentowanej oferty.

Grzańce – na zimowe i jesienne wieczory

Tradycyjne grzańce znane były w Polsce już przed wieloma wiekami, a szerokie opisy tego trunku znalazły się także w „Herbarze polskim” z końca XVI wieku. To nic innego jak tylko odpowiedniego gatunku grzane wino, doprawione konkretnymi, korzennymi przyprawami, a nierzadko też plastrem cytrusowego owocu (najczęściej pomarańczy). Grzańce już wtedy zalecane były jako sposób na rozgrzanie, ale i poprawę nastroju. Niektórzy nawet twierdzą, że trunek ten działa antydepresyjnie, a na pewno pomoże się odprężyć po całym dniu – szczególnie gdy na dworze chłodno i ciemno.

Do przygotowania grzańca wykorzystuje się przede wszystkim wino czerwone, ale nietrudno też spotkać te gorące napoje z białych odmian alkoholu. Grzańce jednak mogą być także przygotowane na bazie win owocowych – np. z jabłek czy aronii. Nasz sklep online oferuje gotowe grzańce, które wystarczy już tylko podgrzać, ewentualnie dodać plaster pomarańczy lub cytryny, by już po chwili raczyć się tym wyjątkowym trunkiem. Biorąc pod uwagę fakt, że to przede wszystkim wina słodkie, przyjemność z picia ich jest podwójna, co pomaga przebrnąć przez zimowe i jesienne, szare dni.

Grzańce – smaczne i zdrowe

Ich wyjątkowy smak i aromat to jednak nie wszystko. Jak każde wino, tak i grzańce charakteryzują się wieloma dobroczynnymi właściwościami. Najbardziej oczywista korzyść płynąca z picia tego gorącego trunku to rozgrzanie się w chłodne dni. Grzane wino sprzyja również leczeniu objawów przeziębienia, co zawdzięcza nie tylko stosownej temperaturze, ale i korzennym przyprawom oraz licznym składnikom odżywczym, zawartym w samym trunku.

Wiele podań donosi, że grzaniec pomaga obniżyć cholesterol i wzmacnia działanie układu krwionośnego. Ma także bardzo dobry wpływ na układ trawienny oraz ma właściwości przeciwzapalnie. Należy pamiętać, że, jak przy piciu każdego alkoholu, liczy się umiar. Jeden kubek grzanego wina więc stanowi idealną, dzienną porcję.

Jeśli chcesz wybrać grzaniec dla siebie, ale nie wiesz, który produkt będzie najlepszy – skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci wybrać trunek odpowiadający Twoim potrzebom. Gwarantujemy, że nasze grzańce to nie tylko doskonały smak, ale i przystępna cena. Wśród proponowanych produktów bowiem znajdziesz wina do 30 złotych.