Producenci

Jeśli interesuje Cię dobre wino do wołowiny – w tym miejscu znajdziesz wybór takich trunków. Pozostaje jednak pytanie – jakie wino do wołowiny będzie najlepsze? Które z nich ma walory smakowe, gwarantujące najlepszą kompozycję z tym gatunkiem mięsa? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej. Zachęcamy Cię więc do zapoznania się z ofertą, jak i naszymi zaleceniami, jakie pozwolą Ci wybrać perfekcyjnie pasujące wino do wołowiny. Dzięki temu posiłek będzie niezwykłą chwilą, pełną przyjemnych doznań smakowych.

Wino do wołowiny

Wino do wołowiny – dlaczego warto postawić na przemyślany wybór?

Czerwone mięso wołowe należy do najszlachetniejszych produktów, z jakiego powstają najróżniejsze potrawy. Często to ono stanowi podstawę posiłku, jak np. steki wołowe, lub składa się na większe danie, w tym przykładowo gulasz. Dlatego forma przygotowania nie pozostaje obojętne dla pytania, jakie wino do wołowiny powinno się wybrać. To niezwykle istotne, gdyż nieco inne dobierzemy wino do wołowiny pieczonej, a inne – do steka. Warto w tym punkcie zaznaczyć, że napój ten nie tylko podkreśla smak. Mięso wołowe bowiem jest nieco cięższe od innych, wobec czego trunek gronowy będzie stanowił formę wsparcia dla trawienia.

Stara i wielu dobrze znana reguła mówi, że wino do wołowiny powinno być niemal zawsze czerwone i zwykle wina wytrawne. Musi zawierać wyraźne taniny i cechować się zrównoważoną konsystencją. Lżejsze dania wołowe wymagają z kolei trunku o nieco bardziej owocowym smaku i mniej cierpkiego, rzadziej słodkiego, jakie może stanowić oryginalny akcent. Warto pamiętać, że wołowina, o ile to nie jest stek, zwykle cechuje się mocnym doprawieniem. To oznacza więc silną woń różnych przypraw. Toteż wino do wołowiny powinno być głęboko aromatyczne, aby przebijało się przez zapach samej potrawy, a tym samym – wzbogacało cały posiłek.

Wino do wołowiny – czyli trunek jako przyprawa

Należy mieć również na uwadze, że trunek ten nie tylko posłuży nam do serwowania potrawy, ale i jako przyprawa. Jakie wino do wołowiny gotowanej najlepiej wybrać? Niemal zawsze będzie to wino czerwone. Jaki zaś powinien być jego smak? Co do zasady, do duszenia mięsa powinien być to alkohol, jakim byśmy popili gotowe już danie. Należy przy tym uważać na ilość. Jako że wino odgrywa tu rolę przyprawy, gdy dodamy go zbyt mało lub zbyt dużo – wpłynie to na ostateczny smak potrawy.

Nieco inaczej wygląda to w przypadku pieczenia. Do tego celu warto wybrać mocno cierpkie wino, głęboko wytrawne, które zmiękczy mięso. Jednocześnie musi być mocno aromatyczne, szczególnie gdy innych przypraw jest dużo. W efekcie wołowina pieczona z winem stanie się niesamowicie krucha i delikatna, a jednocześnie zyskuje nowy aromat, ubarwiający całe danie.

Ważna uwaga – wino wymaga czasu. Dlatego nie powinno ono być dodawane ani już w środku, a tym bardziej pod koniec gotowania czy pieczenia. Można ewentualnie użyć go do przygotowania sosu.

Poznaj najlepsze wina do wołowiny

W ofercie Butiku Wina znajdziesz najróżniejsze alkohole, jakie znakomicie nadają się zarówno do przygotowania potrawy z wołowiny, jak i jako dodatek do całego dania. Prezentowany katalog to m.in. alkohole ze szczepu merlot oraz cabernet sauvignon. Docenią je z pewnością doświadczeni miłośnicy trunków z winogron, jak i amatorzy, jacy dopiero zaznajamiają się z tym światem.

Wśród proponowanych produktów są wyroby znamienitych winnic węgierskich, w tym z Doliny Egeru. To gwarantuje, że napoje te doskonale skomponują się m.in. z gulaszami i pieczeniami. Szczególnie polecamy wyroby marki Petreny, uznanej wśród profesjonalnych sommelierów, jak i tysięcy konsumentów z całego świata.

Dobre wino do wołowiny to nie tylko wyborny smak, aromat i lepsze trawienie. Trunki te od dawna już postrzega się jako zdrowe, jeśli pije się je w odpowiedniej ilości – czyli 1-2 kieliszki na dzień. Jeśli natomiast masz pytania dotyczące tego, jaki alkohol wybrać – chętnie udzielimy na nie odpowiedzi. Skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci wybrać najlepszy trunek do Twoich oczekiwań.