Producenci

Mogłoby się wydawać, że aby wybrać wino do steka, wystarczy kierować się zasadami, jakie obowiązują dla wołowiny. Jednak wbrew pozorom – nie jest to takie oczywiste. Jakie wino do steka więc pasuje najlepiej? W ofercie Butiku Wina przygotowaliśmy kilka propozycji, znakomicie spełniające swoje zadanie jako dodatek do dobrze wysmażonego, jak i krwistego grillowanego lub smażonego plastra wołowiny. Mogą być to zarówno trunki czerwone, najpopularniejsze do takich dań, jak i wina białe. Jeśli sam poszukujesz odpowiedniego napoju, który urozmaici danie – zapoznaj się z naszym asortymentem i wybierz najlepsze wino do steka.

Wino do steka

Wino do steka – nie tylko dla smaku

Przyjęło się, że tę sztukę wołowiny najczęściej je się z piwem. Coraz więcej osób jednak odkrywa niesamowite walory smakowe win, w szczególności w połączeniu właśnie ze stekiem. To jednak nie wszystko, gdyż trunek ten nie tylko ubarwia aromat i smak całego dania, ale przede wszystkim – może stanowić skuteczną pomoc w jego trawieniu. Zwłaszcza wtedy, gdy jest się zwolennikiem blue, rare czy medium rare.

Krwiste mięso trudniej „rozpuszcza się” w sokach żołądkowych. Alkohol natomiast, szczególnie ten zawarty w winach, wzbogacony o różne kwasy naturalnie istniejące w winogronach, skutecznie wspomaga proces rozbijania białek, zawartych w wołowinie. Z tego wynika, że zamiast czuć się ociężale, jeśli dobierze się odpowiednie wino do steka, szybciej go strawimy i unikniemy uczucia nieprzyjemnej pełności. Stąd też do wszystkich sztuk mięsa, które nie są mocniej wysmażone, najlepiej sięgnąć po bardziej taninowe odmiany win, np. propozycje Egri Korona Borhaz, winnicy położonej w jednym z najsłynniejszych winiarskich regionów Węgier – Dolinie Egru.

Wino do steka – niekoniecznie czerwone

Niegdyś żelazną zasadą dobierania trunku do dania było kierowanie się kolorem mięsa. Naturalne więc było, że antrykot czy polędwica wołowa najlepiej smakowałaby z winem czerwonym. Coraz częściej jednak przełamuje się ten dogmat, a specjaliści z całego świata nierzadko proponują już nie tylko białe, ale i np. musujące oraz półwytrawne wino do steka. Wiele jednak zależy od stopnia wysmażenia, a także grubości samego plastra. Co do zasady – lżejsze alkohole dobiera się do cieńszych, jak i mocniej wysmażonych dań, gdyż pomoc w trawieniu ich schodzi na dalszy plan. Zdecydowanie ważniejsze staje się to, aby dodawało one całości smaku. Dlatego, jeśli jesteś miłośnikiem steków Well Done, możesz sięgnąć nawet po słodsze napoje.

Jako wino do steka świetnie się spisze np. lekko schłodzony trunek zrobiony z furmintu – jednego z najpopularniejszych szczepów winogron na Węgrzech. Stanowi ciekawy kontrast, pozwalający głębiej poczuć smak mięsa. Jeśli więc do tej pory szedłeś utartym szlakiem, że jeśli czerwone mięso, to i czerwone wino – warto z niego zejść i poeksperymentować. Wówczas sam się przekonasz, jakie wino do steka odpowiada Ci najbardziej.

Wybierz swoje najlepsze wino do steka

W asortymencie Butiku Wina znajdziesz najróżniejsze trunki, które sprawią, że danie ze stekiem będzie smakowało jeszcze lepiej niż do tej pory. Są to alkohole, jakie zakupisz m.in. w cenie od 30 do 50 złotych, więc za relatywnie niewielką sumę. Szczególnie w porównaniu z wyjątkowym smakiem i aromatem, jaki oferują. Nasz jest bezpośrednim importerem trunków pochodzących z różnych regionów Europy, w tym z Węgier i Włoch. Dzięki temu możesz raczyć swoje podniebienie najlepszymi alkoholami z najsłynniejszych obszarów winiarskich Starego Kontynentu.

Wybierając nasze propozycje, zawsze stawiasz na produkty najwyższej jakości za niewysoką cenę. Zróżnicowanie naszej oferty natomiast stanowi gwarancję odmiennych smaków. Na ten bowiem ma wpływ nie tylko szczep, ale i sam region, skąd trunek pochodzi. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie wino do steka będzie najlepsze – wybierz jedno z tych, które dostępne są na tej stronie. Gdy natomiast masz pytania dotyczące naszych produktów – zgłoś się do nas. Chętnie odpowiemy na nie i pomożemy wybrać takie wino do steka, jakie będzie spełniało Twoje oczekiwania.