Producenci
Promocje
La Delfina Prosecco Spumante
La Delfina Prosecco Spumante
59,90 zł 54,90 zł
szt.
La Delfina Pinot Grigio
La Delfina Pinot Grigio
44,90 zł 39,90 zł
szt.
Villa Braida Prosecco Doc Brut
Villa Braida Prosecco Doc Brut
34,90 zł 29,90 zł
szt.
Deep Rose (Leon Millot) 2019 "Dom Jantoń" wytrawne
Deep Rose (Leon Millot) 2019 "Dom Jantoń" wytrawne
79,90 zł 69,90 zł
szt.
Rose (Rondo) 2019 "Dom Jantoń" wytrawne
Rose (Rondo) 2019 "Dom Jantoń" wytrawne
99,90 zł 89,90 zł
szt.
Solaris Late Harvest 2019 Tuba "Dom Jantoń" słodkie
Solaris Late Harvest 2019 Tuba "Dom Jantoń" słodkie
104,90 zł 94,90 zł
szt.
CAVA GRAN LIVENZA BRUT
CAVA GRAN LIVENZA BRUT
29,90 zł 24,90 zł
szt.
LaScala red dry DO Alicante
LaScala red dry DO Alicante
32,90 zł 29,90 zł
szt.

Aby dobrać właściwe wino do serów, należy kierować się przede wszystkim gatunkiem, cechami charakterystycznymi smaku produktu mlecznego, jak i jego aromatem. Jakie wino do sera powinno być, jeśli na desce znajduje się gorgonzola albo parmezan? Czy warto sięgnąć po białe, czerwone lub jakieś inne? W asortymencie Butiku Wina odkryjesz różne produkty popularnych, jak i mniejszych, jednak z bogatymi tradycjami, winnic z różnych regionów Europy, w tym z Węgier. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz najlepsze wino do serów.

Wino do serów – czyli perfekcyjne połączenie

Z pewnością nie raz słyszałeś o tym, że wino do serów to najlepsze połączenie. Być może sam próbowałeś takich kompozycji i udawało Ci się odnaleźć idealną parę. Z czego właściwie wynika fakt, że akurat te dwa składniki jadłospisu tak dobrze się uzupełniają? To efekt m.in. podobieństwa procesów przetwarzania produktów bazowych. W końcu zarówno sery, jak i wina przechodzą przez proces fermentacji, jakiemu zawdzięczają swój niezwykły smak, a niektóre przetwory mleczne są jeszcze dodatkowo wzbogacane szlachetnymi pleśniami, nadającymi im odmienny charakter.

Oddzielnie każdy z tych produktów smakuje wyśmienicie. Jednak wrażenia, jakie uzyska się po ich połączeniu, często stanowią zupełnie nowe doznania. W doborze trunku do sera warto kierować się regułą, że jedno nie powinno tłumić charakteru drugiego. Zamiast tego powinny się one uzupełniać. Z tego wynika, że zasadniczo każde wino do serów jak najbardziej pasuje. Jednak nie wszystkie wina pasują do każdego sera. Jak zwykle w takich momentach – decydują szczegóły, ale i własne upodobania.

Wino do serów – kiedy słodkie, kiedy wytrawne?

Czym się więc kierować przy takim wyborze? Czy należy postawić na słodkie, czy może na przykład na półwytrawne alkohole? Wpierw warto przyjrzeć się gatunkom sera, z jakimi będzie się łączyć wybrany trunek. Jakie wino do sera gorgonzola? Otóż produkty z przerostem pleśni niebieskiej charakteryzują się często bardziej wyrazistym i słonym smakiem, jaki długo pozostaje w ustach nawet po przełknięciu kęsa. Z tego wynika, że najlepiej byłoby sięgnąć albo po półsłodkie, albo słodkie wino do serów blue.

Z kolei jakie wino do sera twardego, takiego jak parmezan? Z nim doskonale współgrać będą czerwone trunki, najlepiej o dużej zawartości wyraźnie wyczuwalnych tanin. Te także dobrze się spiszą w przypadku serów wędzonych jak np. oscypek. Jeśli natomiast masz ochotę na biały trunek gronowy – świetnie skomponuje się on np. z serami typu brie oraz kozimi (przy czym w tym przypadku warto sięgnąć po wytrawny alkohol). Sięgając natomiast po tłustsze przetwory mleczne, można wybrać wino musujące, również nieco bardziej taninowe.

Wino do serów – dobierz swój idealny smak

W ofercie Butiku Wina znajdziesz najróżniejsze alkohole, pasujące do serów chudych, tłustych, dojrzałych, jak i pleśniowych. Innymi słowy – wyrobów mleczarskich z całego świata. Dzięki takim połączeniom z pewnością odkryjesz pełnię walorów smakowych, zarówno samych trunków, jak i wielu tradycyjnych produktów mlecznych. Wzbogacenie faktury i smaku to tylko część zalet, jakie płyną z takich połączeń. Skuteczniejsze trawienie oraz lepsze samopoczucie to kolejne. Jeśli masz wątpliwości, które wino do serów będzie najlepsze – zawsze możesz zwrócić się do obsługi Klienta. Udzielimy wyczerpujących odpowiedzi i podpowiemy, jaki wyrób będzie najlepszy.

Zachęcamy także do eksperymentowania z różnymi trunkami i serami. To właśnie w ten sposób, nieco przez zabawę, metodę prób i błędów, odnajdzie się najciekawsze kompozycje. Będzie to znakomita okazja do spotkania towarzyskiego, jak i uprzyjemnienia wieczornego relaksu. Wybierając zaś nasze wina, zyskujesz gwarancję najwyższej jakości w atrakcyjnej cenie.