Producenci
Promocje
Deli Feny 2382 wytrawne
Deli Feny 2382 wytrawne
38,90 zł 36,90 zł
szt.
Egri Leányka 2018 półsłodkie
Egri Leányka 2018 półsłodkie
28,90 zł 26,90 zł
szt.
Merlot 2016 słodkie
Merlot 2016 słodkie
34,90 zł 33,90 zł
szt.
Rose (Rondo) 2019 "Dom Jantoń" wytrawne
Rose (Rondo) 2019 "Dom Jantoń" wytrawne
99,90 zł 49,95 zł
szt.
Deep Rose (Leon Millot) 2019 "Dom Jantoń" wytrawne
Deep Rose (Leon Millot) 2019 "Dom Jantoń" wytrawne
79,90 zł 39,95 zł
szt.
Cabernet Cortis Rose 2019 "Dom Jantoń" wytrawne
Cabernet Cortis Rose 2019 "Dom Jantoń" wytrawne
89,90 zł 44,95 zł
szt.
OTTONEL MUSKOTALY CSERSZEGI FUSZERES 2019 PÓŁSŁODKIE
OTTONEL MUSKOTALY CSERSZEGI FUSZERES 2019 PÓŁSŁODKIE
34,90 zł 32,90 zł
szt.
Arany Muskotaly Co2 półsłodkie
Arany Muskotaly Co2 półsłodkie
32,90 zł 29,90 zł
szt.

Aby wybrać wino do dziczyzny, warto zastanowić się, jaki jest charakter tego mięsa. Sarnina, dzik, bażant – to z nich powstają jedne z najszlachetniejszych potraw, których niezrównany smak wymaga odpowiedniego podkreślenia. Ich wyjątkowość więc powinna być podbita przez równie unikalny trunek. Jakie wino do dziczyzny wybrać? Na pewno aromatyczne, o bogatych walorach smakowych, jakich nie da się zagłuszyć, ale i nie wytłumią tego, co najlepsze w danej potrawie. Wino do dziczyzny, jak i każdego innego dania, powinno być dopełnieniem. W naszej ofercie zaś znajdziesz najlepsze propozycje.

Wino do dziczyzny – tradycyjne, zmysłowe połączenie

Myślistwo i kuchnia z nim związana ma w Polsce bogate tradycje. Przed wiekami szlachta raczyła swoje podniebienia najróżniejszymi darami boru, popijając je rozmaitymi trunkami, w tym tymi z winogron. Dobre wino do dziczyzny jest prawie jak finalna część symfonii – dopełnia całość i zamyka ją wyjątkowym posmakiem, gwarantując pełną satysfakcję ze spożywanego posiłku. Jakie wino do dziczyzny jednak najlepiej pasuje?

W większości przypadków zazwyczaj zaleca się, aby sięgać po te czerwone. Znakomicie pasują do ptactwa, więc bażantów i przepiórek, ale i do mięsa z dzika, przy czym do niego najlepiej sięgać po wytrawne napoje z większą zawartością alkoholu. Nie inaczej jest z sarniną i jeleniną, choć te wolą towarzystwo nieco lżejszych napitków, także półsłodkich.

Czy wino do dziczyzny może być białe? Okazuje się, że choć jeszcze nie tak popularne, to po połączenie to sięga coraz więcej osób. Szczególnie gdy trunek ma nieco korzenny posmak. Na pewno warto próbować własnych kompozycji, pamiętając o jednej, głównej zasadzie – że smaki te muszą się uzupełniać, a nie zwalczać.

Wino do dziczyzny – najważniejsza jest jakość

Kuchnia myśliwska jest kuchnią szlachetną. Dlatego wino do dziczyzny nie powinno być kompromisowe. Musi to być trunek najlepszego gatunku, charakteryzujący się unikalnymi walorami smakowymi. Tylko wtedy można mówić o w pełni satysfakcjonującym posiłku. Dlatego też warto sięgać po produkty renomowanych winnic, jakie znajdziesz m.in. w prezentowanej ofercie.

Liczy się jednak nie tylko szlachetność mięsa, ale i sposób jego przyrządzenia. Wysmażone steki czy lżejsze polędwice wymagają napoju o mniejszej ilości tanin i niższej zawartości alkoholu. Warto więc pokusić się o biały np. półsłodki trunek. Co zrobić, jeśli na talerzu zakrólował dzik w postaci gulaszu myśliwskiego? Jakie wino do dziczyzny wówczas wybrać? Dzikowi wtórować powinno równie charakterne, co on, wino na przykład ze szczepu cabernet sauvignon, z lekkim posmakiem owoców leśnych. Takie połączenie stanowi gwarancję, że zarówno z dania, jak i z napoju, wydobędzie się pełnię smaku. Warto dodać, że trunki te znakomicie podkreślają smak także innego daru lasu – grzybów, stanowiących często nieodłączny dodatek do potraw z dziczyzny.

Wino do dziczyzny – sprawdź propozycje Butiku Wina

Dary boru coraz częściej wracają na nasze stoły, tym bardziej że ich sprzedaż staje się powszechna. Sarnina, jelenina, dzik, jak i mięso wolno żyjącego ptactwa z dopasowanym winem stanowią idealny duet, jaki usatysfakcjonuje smakoszy oraz każdego, kto lubi dobrze zjeść. Wino do dziczyzny jednak nie powinno być przypadkowe. Wysoka jakość, wyjątkowy i szlachetny smak oraz aromat wynikające z bogatych tradycji producentów to obowiązkowe cechy, jakimi napój ten powinien się odznaczać.

W Butiku Wina doskonale to rozumiemy. Jednocześnie zadbaliśmy o to, by nawet najlepsze wina były w przystępnej cenie, dzięki czemu każdy może spróbować smakowitego połączenia dziczyzny i trunków gronowych. Stanowi to wynik m.in. faktu, że jesteśmy bezpośrednim importerem wyrobów renomowanych winnic z różnych części Europy, w tym z m.in. południowych i środkowych Węgier, gdzie tradycje winiarskie są bardzo bogate. Tutaj znajdziesz nasze najlepsze propozycje do dziczyzny, ale możesz też sprawdzić np. wina w cenie do 30 złotych. Jeśli masz pytania, jaki produkt najlepiej wybrać – chętnie udzielimy odpowiedzi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl