Producenci

Wybierając wino do drobiu, jak i każdej innej potrawy, warto kierować się jedną naczelną zasadą – ani trunek, ani potrawa nie powinny zdominować smaku tego drugiego, tylko go uzupełniać. Łatwiej jednak to stwierdzić, trudniej – wybrać stosowny napój, jaki będzie doskonale zgrywać się z kurczakiem, kaczką czy gęsią. Jakie wino do drobiu wybrać? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz na tej stronie, tak samo, jak szeroki wybór trunków. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi wskazówkami, jak i bogatym asortymentem.

Wino do drobiu – nie tylko białe

Utarło się, że wino do drobiu czy innego mięsa zawsze dobiera się do jego koloru. Jednak reguła ta coraz częściej jest przełamywana. Dzisiaj do drobiu wybiera się nie tylko białe wina, ale coraz częściej i różowe lub czerwone. Wiele zależy od tego, z jakiego drobiu pochodzi sztuka. Do kurczaka na przykład zwykle zaleca się sięgnięcie po jasne trunki gronowe o różnych smakach, w zależności od sposobu przyrządzenia. Indyk z kolei dobrze smakuje w parze z często mocno taninowymi winami czerwonymi. Do kaczki pasują zarówno białe, jak i czerwone napoje.

Jakie wino do drobiu powinno mieć smak? W przypadku kurczaka smażonego warto sięgnąć po trunki wytrawne. Takie danie perfekcyjnie dopełnią alkohole na bazie szczepu rizling. Pieczonego i grillowanego kurczaka zaś lepiej połączyć z alkoholem półwytrawnym. Lekkie wino znakomicie podbije walory smakowe takiego dania. Jakie wino do drobiu wybrać, gdy na talerzu pojawia się kaczka? Świetnie skomponuje się ona z wytrawnymi napojami, np. lżejszym czerwonym albo cięższym białym. Wszystko dlatego, że jej mięso jest tłustsze i cechuje się wyrazistym smakiem.

Jakie wino do drobiu – indyk i gęsina

Niegdyś królująca na szlacheckich stołach gęsina dzisiaj stanowi rarytas, jaki na nowo odkrywamy. Tłustsze mięso i wyjątkowy smak wymagają równie unikalnego napitku. Wino do drobiu tego gatunku więc powinno być wyraźnie cierpkie, ale i charakteryzować się nieco wyższą procentowością. Dzięki temu nie tylko podbije się wszystkie doznania smakowe, ale i ułatwi trawienie tłustszych kawałków.

Co zrobić w sytuacji, gdy serwujemy indyka? To nieco chudsze mięso, jakie cieszy się rosnącą popularnością, głównie ze względu na dużą zawartość białka, jak i szerokie możliwości przyrządzania go. Jeśli indyk jest pieczony, warto go podać z białym, wytrawnym winem ze szczepu chardonnay lub nieco cięższym czerwonym, o zrównoważonej kwasowości. Z kolei smażone czy grillowane filety z piersi z powodzeniem idą w parze z lżejszymi, półwytrawnymi trunkami.

Jakie natomiast wybrać wino do drobiu w daniach orientalnych? Kuchnia dalekowschodnia cieszy się sporą popularnością w naszym kraju, a kurczak i kaczka stanowią często jego główne składniki. Potrawy te niemal dosłownie wywracają zasady doboru win do mięsa drobiowego, gdyż do nich rewelacyjne pasują trunki różowe i to słodkie.

Wino do drobiu – u nas znajdziesz najlepsze

Klasyczny podział czerwonego wina do czerwonych mięs i białego do białych przez niektórych specjalistów uznawany jest za nieco archaiczny. Nie zmienia to faktu, że zasada ta gwarantuje niemal zawsze prawidłowy dobór trunku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, przygotowaliśmy asortyment z alkoholami w cenie m.in. od 30 do 50 złotych. Proponujemy wyroby renomowanych winnic z Węgier oraz z Polski, jakie coraz częściej doceniają zarówno profesjonalni sommelierzy, jak i amatorzy tych napojów.

Sięgając po produkty dostępne w prezentowanej ofercie, masz zawsze gwarancję najwyższej jakości trunku w atrakcyjnej cenie. To dlatego, że Butik Wina jest bezpośrednim importerem, sięgającym często po unikalne wyroby również mniejszych producentów. Fakt, że alkohole te pochodzą najczęściej z najsłynniejszych regionów z bogatymi tradycjami i doskonałymi warunkami pod uprawę winorośli, gwarantuje niesamowite i wyjątkowe doznania smakowe. Jeśli wciąż masz wątpliwości co do tego, jakie wino do drobiu wybrać – chętnie pomożemy Ci w tym zadaniu.